Jachninovy taštičky Jachninovy taštičky - kuchařka

slide

slide

slide

slide

slide

slide

slide

slide

slide

slide

slide

slide

Kuchařka > Taštičkový prolog

Kuchařka? Co víc si může milovník jídla a fanda do vaření přát víc než svou vlastní kuchařku? Několik úvodních slov k nahlédnutí... Taštičkový prolog

Přes dvacet let sbírám recepty o taštičkách. Nastal Werichův čas. Politici a úředníci to neradi slýchají, ale v určitém čase je třeba měnit slova v činy. Člověk ne že by dozrál, ale už nejde jenom sbírat recepty a občas něco udělat podle nich. Taštičky mě fascinují. Je to tajemství. Rozhodl jsem se přihlásit do veřejné soutěže a vyzvat soupeře na souboj. Nejsem profesionální kuchař a ani jím být nechci. Jsem vypravěč a svoje vyprávění chci rozšířit o tajemství taštiček. Na to je potřeba několika disciplín. Odvahy, praktických zkušeností, dovedností, znalostí a invence. Ukecat suprového šéfkuchaře, aby vám na svíčkovou namíchal místo brusinek klikvu s ostružinami, to není až zase takový problém. Většinou to spraví jeden panák Jeníka chodce nebo něco podobného.
Přesvědčit ho, aby vám dal recept na Kambodžské taštičky se sepií a mangem, to už je horší. Rodinné stříbro se neprodává. Budu tedy vyprávět v mé kuchařce příběhy taštiček ze všech možných zemí světa tak, aby jich bylo 365 a aby vás to nenudilo. Budu vyprávět příběhy a recepty skutečné, tak, jak jsem je poznal, naučil se je a dřel jejich praxi, abych uspěl. Těch pět, možná deset procent, budou recepty a příběhy, které bych si přál. Protože bez snů, no bez snů by to byla nuda, jako telefonní seznam.